Závitovkové dopravníky osiva a hnojív
na traktorové návesy a nákladné automobily

Použitie: traktorové návesy, nákladné automobily, sejačky.

Stručná charakteristika:
Závitovkové dopravníky typovej rady DF, vyrobené firmou CanAgrocz s.r.o. sú určené pre montáž na zadné čelo dopravného prostriedku, traktorového prívesu alebo nákladného automobilu. Používajú sa pre dopravu sypkých hmôt ako sú hnojivá, osivá, obilie atď.

Hydraulický pohon závitovkového dopravníka, využívajúci hydraulické čerpadlo ťažného prostriedku, zabezpečuje nezávislosť dopravníka od elektrickej siete. Delené prevedenie konštrukcie dopravníka umožňuje jeho zloženie do prepravnej polohy a dopravu po verejných komunikáciách, cestách a po poli. Konštrukcia dopravníka umožňuje výškové nastavenie výpadu dopravníka pomocou lanového navijaka v rozmedzí 1 až 3,5 m nad zemou.

Ovládanie hydraulického okruhu hydromotora dopravníka sa vykonáva ručným ventilom umiesteným na spodnej časti dopravníka u hydromotora. Ako alternatívne ovládanie je možné použiť elektromagnetický ventil určený pre napájanie jednosmerným napätím 12 V alebo 24 V z ťažného prostriedku, toto prevedenie uľahčuje spolu s teleskopickým výpadom ľahkú obsluhu. Závitovka dopravníka môže byť na prianie zákazníka vybavená plastovým ukončením hrany, prípadne s kefami, čo významne znižuje možnosť poškodzovania obilia alebo hrachu, či kukurice. Dopravník môže pracovať s maximálnym pozdĺžnym sklonom 45°.

Výkon je podľa typu od 20 do 100 t/hod. Obal aj závitovka sú v prevedení nerez (odolnosť voči korozívnym účinkom priemyselných hnojív). Výrobca vyrába aj závitovkové dopravníky stacionárne, alebo transportné (s podvozkom) do skladov a sýpok.


Závitovkové dopravníky Závitovkové dopravníky Závitovkové dopravníky Závitovkové dopravníky Závitovkové dopravníky Závitovkové dopravníky
Naspäť